Golden Face

Свій план на день я готую ввечері та коригую його зранку. Мої клієнти в Штатах, вночі від них надходять листи, тож зранку можуть з’явитися нові невідкладні справи. Оскільки я працюю в аутсорс-компанії, то паралельно із закінченням попереднього проєкту шукаю новий (веду перемовини щодо нових проєктів, аналізую вимоги). Адже команду треба забезпечити роботою далі. Навчання проджект менеджера наповнене практикою.

Свої розрахунки ми показуємо бізнес-команді. Зазвичай бізнес хоче закінчити проєкт набагато раніше, зробити все швидше, тому далі відбувається «етап торгів». Тут я виконую роль дипломата між розробкою і бізнесом. Я розумію потреби бізнесу і розумію інженерів — вони хочуть зробити якісний продукт, однак не овертаймити.

І це буде явно не в інтересах ЄС, де воліли б уникнути повторних міграційних процесів. Тому ми обережні у своїх прогнозах і не очікуємо різкого збільшення заяв. Тож ми наразі не очікуємо значного збільшення заяв на отримання польського громадянства – принаймні у найближчі пару років. Не подобається писати багато документації. На цьому етапі ми аналізуємо та описуємо обсяг робіт, оцінюємо терміни виконання, вартість роботи, трудовитрати та можливі ризики.

Далі — про те, яким має бути менеджер, скільки заробляють такі фахівці в Україні та де шукати добре оплачувану роботу управлінцеві. Отримавши посаду Project Manager, пам’ятайте – це не вершина вашої кар’єри. Чим більше ви будете розвивати свої навички, Навчатися новим прийомам роботи, тим більших висот ви зможете досягти на цьому терені. Або, при бажанні, перейти в іншу сферу, в якій стане в нагоді отриманий вами досвід керівництва проектами. А ще Ольга Чмир радить читати художню літературу.

Але враховуйте, що їх наявність робить роботу набагато комфортнішою та, головне, ефективною. У вас сформується чітке розуміння, що потрібно прокачувати у собі, щоб стати реально класним проєктним менеджером. PM може працювати як вже з наявною командою потрібних фахівців, так і наймати додаткових спеціалістів — in-house працівників чи фрилансерів. Для цього він робить запит HR-менеджеру та контролює процес пошуку кандидатів. Проджект залучений до процесу найму нового співробітника та відповідальний за його швидку адаптацію в колективі. Під час навчання у вас накопичаться проекти, на які дивитиметься роботодавець.

що робить менеджер проектів

Більше підходить для команд, які використовують метод керування канбаном. Простіше кажучи, project-менеджер – це людина, котра стежить за повною працездатністю цього механізму. Набагато важливіше зібрати сильну команду та вибудувати з нею довірчі стосунки.

що робить менеджер проектів

Організація роботи команди у 5 оптимізованих етапів допоможе вам налагодити послідовність та продуктивність співробітників. Ми можемо довго перераховувати причини, чому фахівці з цієї сфери будуть затребувані завжди, але краще подивимося на конкретні приклади. Знову ж таки, звертаємося до сайтів пошуку роботи. До неї входять план проєкту, техзавдання, структура роботи та документи щодо її оцінки.

РМ спілкується з розробниками, з клієнтом, з керівництвом своєї компанії, треба балансувати, знаходити такі рішення, щоб усі були задоволені. На жаль, так не завжди виходить, іноді треба домовлятися й жертвувати чиїмись інтересами. Ще технічне завдання — форма звітності перед клієнтом. Менеджер може показати кожен документ, як переконання – команда працює.

що робить менеджер проектів

Щодо найцікавішого проєкту, з яким я працював, — це був величезний well-funded стартап, маркетингова платформа, пов’язана з екоактивностями. Цей американський стартап мав амбітну мету — поліпшити ситуацію із сортуванням сміття, змінити поведінку людей у цьому плані. Платформа мотивувала користувачів робити добрі справи для природи й за це отримувати винагороду у вигляді різних бонусів, грошей. Вони активно набирали юзерів, та продукт явно випереджав свій час. Думаю, що їхня модель надто швидко вийшла на ринок і проводила занадто агресивну політику, в результаті вони не стали комерційно успішними.

Наприклад, ми плануємо розробити фічу з 1 березня до sixteen червня. І маємо розписати всі завдання на цей період, враховуючи можливі відпустки та свята. Ключова роль PMа в компанії — керувати командою та разом з нею якісно реалізовувати поставлені цілі. Проектний менеджер — не суворий начальник, якого мають боятись. Навпаки, його ціль — зробити так, щоб команда, яка працює над проєктом, мала натхнення та мотивацію.

Видають завдання і стежать за їх реалізацією, контролюють використання ресурсів. Часто не лише керують процесами, а й самі беруть у них участь. До цієї категорії належать керівники відділів.

В першій половині дня відбуваються щоденні та щотижневі мітинги (команда сама вирішує кількість сінків — коротких зустрічей, які їй потрібні). Після обіду — спілкування з керівництвом, перегляд і зміни робочих планів, звітування, робота з документами та багато іншого. З 5 до 7 вечора — дзвінки із продакт-командами зі Штатів.

  • Також фахівець повинен керувати командою, яка працює над проєктом.
  • Важливо, щоб усе працювало як єдиний механізм, тоді буде якісна робота і хороший кінцевий результат.
  • Зручний інструмент для автоматичної організації зустрічей, що інтегрується з особистим календарем.
  • Компанія розвиває онлайн-магазин елітних брендів типу Farfetch.

З початку російської агресії мільйони українців залишилися без роботи, а їхні діти – без можливості навчатися в школах. З огляду на це деякі освітні онлайн-ресурси надали відкритий доступ до своїх курсів. Завдяки згуртованій команді, яку вдалося побудувати, усі проблеми вирішувалися. В цей проєкт треба було вкласти трохи більше часу й сил, постійно підбадьорювати колег, бо в такому режимі, коли йдуть постійні зміни, працювати складно. Пізніше у нас були й інші проєкти з цим клієнтом, та вони були простішими.

Головним завданням менеджера проектів є виконання проекту в потрібний термін, в зазначеному місці, при дотриманні певних умов і т.д. Іншими словами, спеціаліст з проектів повинен контролювати виконання поставленого перед ним завдання з дотриманням всіх вимог. Людині, що хоче розвиватись як РМ, варто було б спочатку попрацювати на координаційній ролі (скажімо, як адміністратор проєкту або курси проджект менеджера скрам-майстер). Після цього (або паралельно) можна вчитись на курсах — тут допоможуть і Agile-курси, і курси з управління проєктами. Після завершення основної розробки йде етап фінального тестування (звісно, проміжне тестування є у кожному спринті). Якщо вже є реальні користувачі продукту (наприклад, ми розробляли його другу версію), є з ким поспілкуватися, то збираємо відгук від них.

Наприклад, знання аналітики стане в нагоді, якщо команда налаштовує рекламу. Перед презентацією проектний менеджер дивиться результати, вносить з фахівцями правки. Це невеликі помилки, які заощадять час клієнта під час обговорення роботи.

Він знає рівень досвіду, ціну, приблизний час роботи, бачив приклади робіт колег. На першому етапі хороший проектний менеджер ставить багато запитань. Іноді нудних, іноді не в тему — але все це допомагає краще розуміти завдання і пропонувати рішення. Senior — не кінцева ланка в кар’єрному зростанні проджекта. Або зайняти посаду COO (Chief Operating Officer) і відповідати не за проєкти, а за бізнес-план компанії.

Компанія розвиває онлайн-магазин елітних брендів типу Farfetch. Продовжуючи, ви приймаєте правила сайту та політику конфіденційності. Ми поважаємо право відстоювати свої інтереси, виходячи з реальних проблем, але не діючи з подачі російської пропаганди. Разом із тим ми не підтримуємо тих, хто нелегально перетнув кордон. До речі, на початку 2022 року фіксувалося і масове повернення українців додому. За перші місяці повномасштабного вторгнення близько 80 тисяч українських чоловіків, що жили у Польщі, повернулися в Україну.

Поки одні перевантажені і не встигають за термінами, інші сидять без роботи. Щоб опанувати професію проджект-менеджера можна піти навчатись у ВУЗ або коледж за спеціальністю “проектного менеджменту”. Скільки може заробляти проджект-менеджер, якими навичками володіти і де може навчатись – читайте у матеріалі. Якщо Ви не знаєте, що вибрати, що більше підійде конкретно під Ваш запит, залиште свої контакти у формі, наш менеджер зв’яжеться та проконсультує з будь-яких питань.

Робота такого формату часто передбачає ненормований робочий графік, необхідність завжди бути на зв’язку, зустрічі з командою та замовниками поза офісом. В подібних умовах ризик швидкого емоційного вигорання — високий, тому важливо дійсно любити свою справу та вміти дотримуватися work-life stability. Не завжди вдасться приходити із величезним списком досягнень. Набагато важливіше знати, як подати себе роботодавцю. Ми знайшли 9 способів пройти перший етап відбору без досвіду та отримати запрошення на інтерв’ю.

✅ Хороший проджект вміє не тільки слухати, а й говорити. Він може розповісти про досвід роботи в схожих проектах або як інші проєкти допоможуть знайти спільну мову з клієнтом. Схильність до спілкування – чудовий плюс, як ви зрозуміли з попереднього розділу статті. Ви почнете застосовувати її навіть у повсякденному житті підсвідомо.

що робить менеджер проектів

Бариста — це фахівець з приготування кави. Людина, яка чудово знається на сортах зерен, може абсолютно точно визначити ступінь прожарювання, вид помелу та спосіб заварки, зробивши тільки один ковток напою. Режисер — це Атлант, який тримає на своїх плечах процес створення театральної постановки, відеоролика чи цілої кінострічки, концерту, телепередачі й навіть циркової вистави. Уряд робить усе можливе, щоб ситуація з блокуванням кордону більше не повторилася. Так, є погрози знову заблокувати кордон, на щастя – поки вони не мають продовження. Що стосується питання ухиляння від мобілізації, то тут є проблема, оскільки в Україні діє воєнний стан, а в Польщі – ні.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *